HYPERBARICKÁ OXYGENOTERAPIE

HYPERBARICKÁ OXYGENOTERAPIE 

S pomocí hyperbarické tlakové komory můžete zásobit tkáně organismu kyslíkem, a to až do nezbytné úrovně.

Mírná hyperbarická kyslíková terapie zaručí zdravému člověku následující výhody:

- sílu a dodatečnou energii po celý den

- konkurenční výhoda oproti ostatním

- duševní bystrost, zlepší paměť

- zastaví stárnutí

- produkci více kmenových buněk pro regeneraci poškozené tkáně

- sníží hladinu cukru v krvi

- oxidaci tuků a antioxidační účinek všeobecně

- ochraňuje před viry a infekcí, posílení imunity všeobecně

- zatočí z nespavostí, uklidní emoce

- snižuje náhlou bolest

- obnoví mladistvou chuť do života (sex)

- budete snadněji hubnout, rychlejší odvodnění 

kyslik-tuk

mHBOT - mírná hyperbarická kyslíková terapie pomůže sportovcům:

• snížit lokální hypoxii (nedostatek kyslíku v tkáních)

• snížit lokální zánět a otoky

• odstranit svalovou únavu a svalové napětí (svalovou horečku)

• léčit měkké tkáně, vazy a zlomeniny rychleji

• zvýšit přísun kyslíku do poškozených oblastí

• rychlejší regeneraci kostí a chrupavek

• zvýšit aktivaci kmenových buněk

• ošetřit poškození chrupavky

• zlepšit mentální koncentraci 

kyslik-regenerace

 

PROGRAMY PROTI STÁRNUTÍ

Fyziologický mechanismus stárnutí je založen na snižování produkce energie v mitochondriích, tvorba této energie je možná pouze s pomocí kyslíku. S přibývajícím věkem se počet mitochondrií zmenšuje, a abychom zpomalili proces stárnutí, je nezbytné zásobit zbývající „energetické továrny“ větším množstvím kyslíku. 

Dobrá nálada

Již po prvním sezení v hyperbarické komoře se zlepšuje duševní stav, práceschopnost a kvalita života, harmonizuje se spánek a zlepšuje se nálada. Sezení v hyperbarické komoře uklidňuje nervovou soustavu, zbavuje stresu a neklidu. 

Omlazení pleti

Kyslíková hyperbarická komora umožňuje dosáhnout téhož výsledku, jako při procedurách injekční kosmetologie (např. injekční výplně kyselinou hyaluronovou). Pokožka se zlepšuje nejen vizuálně, ale i strukturálně – normalizuje se množství kolagenu a elastinu. Obzvláště efektivní je hyperbarická terapie v období rekonvalescence po plastické operaci. 

Krásné vlasy

Výsledek bude vidět již po 3-4 sezeních. Zlepšuje se vlasová struktura, vlasy se přestávají lámat a přestávají vypadávat. 

Programy hubnutí

Bez ohledu na metodu, kterou využíváte při hubnutí (diety, fyzická cvičení, léky, chirurgické zákroky), je pro mizení podkožního tuku nezbytné, aby se okysličoval. Pokud se nebudou lipidy okysličovat, zůstává množství tukové tkáně beze změny. Dokonce ani systémy fyzického cvičení založené na hlubokém dýchání – jako pilates, jóga – nemají takový efekt jako hyperbarická terapie. 

Andrologie

Erektilní dysfunkce není spojena jen s nedostatkem testosteronu, ale objevuje v důsledku chronické únavy a stresu. My dosahujeme stálého a naprosto fyziologického výsledku, který reálně mění situaci – potence se zlepšuje na dlouhou dobu již po 2-3 sezeních, takového výsledku nelze dosáhnout s pomocí léků. 

Fitness

Fitness nám umožňuje, abychom se cítili dobře a vypadali krásně. Naše fyzické možnosti však mají svá omezení a ne vždy se nám daří dosáhnout potřebného výsledku tak rychle, jak bychom chtěli. Využití hyperbarické terapie 2x urychluje dosažení Vašich cílů – snížení váhy, budování svalové hmoty, získání úžasného profilu. 

kyslik-antiage

HYPERBARICKÁ KOMORA V LÉKAŘSTVÍ! 

Využití hyperbarické komory nové generace ve zdravotnických zařízeních.

Při rozvoji jakéhokoli onemocnění má rozhodující význam deficit vzniku biologické energii v podobě ATP, proto je obtížné nalézt onemocnění, při kterém není předepsána léčba v hyperbarické komoře. 

Preventivní léčba v přenosné hyperbarické komoře je předepsána všem pacientům s cévními onemocněními a zvýšenou meteosenzitivitou. Pravidelná sezení v hyperbarické komoře chrání před rozvojem infarktu, mrtvice a akutních respiračních onemocnění. 

Léčba v hyperbarické komoře je předepsána při ischemické a hemoragické mrtvici a je doprovázena podstatně výraznějším terapeutickým účinkem ve srovnání s tradiční léčbou cévní mozkové příhody. Sezení v přenosné hyperbarické komoře vedou k plné regeneraci 80% pacientů s prodělanou akutní středně těžkou cévní mozkovou příhodou a ke znatelné obnově funkcí u pacientů s prodělanou těžkou cévní mozkovou příhodou. Využití nové metody v akutní fázi mrtvice je zpravidla doprovázeno plnou obnovou ztracených funkcí. Výrazně se snižuje úmrtnost u těžké cévní mozkové příhody. 

Komplexní léčba v hyperbarické komoře v kombinaci s patogenetickou terapií je doprovázena snížením závažnosti patologických symptomů mozkové obrny v jakémkoli věku. Využití hyperbarické terapie (normoxická terapeutická komprese) umožňuje obnovit průtok krve mozkem a jeho samostatnou regulaci, což napomáhá obnově ztracených funkcí. Zvyšuje se intelekt, paměť, zlepšuje se řeč, roste síla v paretických končetinách, snižuje se závažnost hyperkineze a normalizuje se svalový tonus. 

Unikátní výsledky při autoimunitních onemocněních a vleklých infekcích. U roztroušené sklerózy vyvolává normoxická terapeutická komprese ve spojení s moderním antivirotikem stabilní remisi dokonce i při progresivním průběhu onemocnění. Léčba v hyperbarické komoře umožňuje dokonce obnovení energetické výměny a zlepšení mikrocirkulaci a imunitu, což umožňuje nejen eliminovat příznaky akutního onemocnění, ale může i napomoci k lepšímu průběhu nemoci. 

Při léčbě vysokého krevního tlaku dochází ve 100% případů k normalizaci krevního tlaku, mění se průběh nemoci. Pravidelná sezení v hyperbarické komoře umožňují při arteriální hypertenzi vyloučit takové vážné komplikace, jako je infarkt a cévní mozková příhoda. Zvláštní pozornost by měla být věnována hypertenzí s poruchou funkce ledvin, jelikož je porucha funkce ledvin často základní příčinou vážných komplikací hypertenze, jakými jsou infarkt a cévní mozková příhoda. Pro takové pacienty je nezbytné, aby se pravidelně podrobovali normoxické hyperbarické terapii v kombinaci s komplexní léčbou minimálně 3-4 za rok. Studie dokázaly, že využití normoxické hyperbarické terapie umožňuje značně zlepšit krevní zásobení ledvin, což je klíčem ke stabilnímu léčebnému efektu dané metody. 

Využití hyperbarické terapie při migréně napomáhá plně (zejména při komplexním přístupu k léčbě) odstraňovat záchvaty migrény u drtivé většiny pacientů. Dlouhotrvající léčebný účinek metody a vymizení záchvatů migrény je spojeno s obnovou energetické výměny a mikrocirkulace. Trvalá normalizace tvorby energie v buňce po 8-12 sezeních normoxické hyperbarické terapie je podmíněna tím, že během této doby dochází k úplnému nahrazení mitochondrií v buňkách. 

Léčba osteochondrózy v hyperbarické komoře, to je především obnova krevního zásobení meziobratlových plotének a obnova jejich mikrocirkulace. Využití normoxické terapie se ukázalo jako velmi efektivní i při léčbě a prevenci osteochondrózy a radikulárního syndromu. Při léčbě těžké radikulitidy se hyperbarické terapie využívá při komplexní léčbě, namířené na snížení otoku poškozeného nervu, obnovu vedení neuronů, zlepšení trofiky a snížení autoimunitního zánětu. 

Zvláště efektivní je použití metody v pediatrii a dětské neurologii. Především jde o děti se syndromem lehké mozkové dysfunkce (LMD) s anamnézou traumatu, nebo hyperoxie při porodu. U dětí se syndromem LMD pozorujeme plnou regresi neurologických symptomů, netrpí již nachlazením a lépe prospívají ve škole. Po absolvování normoxické terapeutické komprese v přenosné hyperbarické komoře dochází ke kompletní regresi neurologických symptomů, normalizaci EEG, REG a imunity. 

Ve sportovním lékařství napomáhají sezení v hyperbarické komoře zvýšení úrovně fyzické zdatnosti sportovce a urychlení regenerace po zátěži. 

Preventivní využití hyperbarické komory nové generace je doporučeno všem pacientům s meteosenzitivitou, bolestmi hlavy, závratěmi, a to jako prostředek k celkovému zlepšení zdraví a k prevenci patologického stárnutí. 

kyslik-imunita

INDIKACE

1. Akutní a chronická ischemie a hypoxie

    ▪ cévní mozková příhoda,

    ▪ infarkt,

    ▪ poruchy periferního krevního oběhu

 2. Poruchy regulace krevního oběhu v mozku

    ▪ vegetativní dystonie

    ▪ hypertenze

    ▪ hypotenze

    ▪ migréna 

3. Onemocnění periferního nervového systému

    ▪ radikulitida

    ▪ neuritida

    ▪ syndrom karpálních tunelů 

4. Autoimunitní a systémová onemocnění

    ▪ roztroušená skleróza

    ▪ revmatizmus

    ▪ vaskulitida 

5. Degenerace

    ▪ demence

    ▪ Parkinson

    ▪ ateroskleróza 

6. Chronické vleklé infekce a imunodeficience 

7. Pediatrie

    ▪ syndrom lehké mozkové dysfunkce

    ▪ často nemocné děti

    ▪ akutní respirační onemocnění 

kyslik-infekce

8. Dětská mozková obrna (DMO) 

9. Sportovní lékařství

    ▪ zlepšení fyzické zdatnosti sportovce

    ▪ regenerace po zátěži

    ▪ regenerace po úrazu

    ▪ zvýšení svalového tonu

    ▪ zvýšení adaptability 

10. Celkové ozdravení

    ▪ ANTI AGING

    ▪ efekt a zpomalení procesů stárnutí

    ▪ urychlení hojení po operacích

    ▪ zvýšení imunity

    ▪ zlepšení stavu pokožky

    ▪ zlepšení koncentrace a paměti

    ▪ zlepšení látkové výměny a trávení

    ▪ stabilizace psycho-emočního stavu

    ▪ normalizace spánku

    ▪ snížení meteosenzitivity

    ▪ antistresové, regenerační a posilující účinky 

kyslik-zanety

KONTRAINDIKACE

1. stav agonie 

2. vertigo 

3. neprůchodnost Eustachovy trubice 

HYPERBARICKÁ KOMORA A SPORT!

VYUŽITÍ HYPERBARICKÝCH KOMOR PRO EXPRESNÍ PŘÍPRAVU A REGENERACI SPORTOVCŮ

Moderní hyperbarické komory jsou produktem sportovní vědy, posouvajícím sportovce na novou úroveň a lékaře na úroveň specialisty, jdoucího s dobou. 

Indikace pro využití přenosných hyperbarických komor

regenerace po soutěžích a hrách

prostředek regenerace během předsezónní přípravy a při trénincích

sportovní úrazy

prevence a regenerace při otřesu mozku

rehabilitace po somatických onemocněních

přetrénování

příprava na soutěže a hry

zlepšení fyzické a speciální zdatnosti 

Je důležité poznamenat, že dochází k přirozenému zvyšování potenciálu sportovce bez využití léčiv. Kromě toho aktivuje hyperbarická terapie funkci ledvin, které zmírňují a eliminují následky nadměrné konzumace jakéhokoli léku. 

Jak k tomu dochází?

urychlují se biochemické procesy v organizmu,

urychluje se obnova červených krvinek,

obnovují se mitochondrie,

zvyšuje se tvorba biologické energie v podobě ATP,

dvojnásobně se snižuje kyselina mléčná. 

kyslik-sila

HYPERBARICKÉ KOMORY PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ!

VYUŽITÍ MODERNÍCH HYPERBARICKÝCH KOMOR V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH

S příchodem nové generace hyperbarických komor se hyperbarická terapie stala dostupnou i pro použití v domácích podmínkách.

To je ten nejlepší způsob, jak zvýšit imunitu u celé rodiny a rázem zapomenout na léky a tabletky.

Pro činnost hyperbarické komory je zapotřebí pouze 220 voltů. 

Mechanismy terapeutického působení kyslíkové hyperbarické komory.

Co se týká mechanismu působení, má léčba v přenosné hyperbarické komoře nejblíže k unikátním podmínkám využívaným samotnou přírodou. Dítě v lůně matky je vystavené mírnému přetlaku, proto je lépe než matka chráněno před ischémií a hypoxií. Dokonce i v případě, že matka trpí hladem, nebo nedostatkem červených krvinek, které přenášejí kyslík, se bude dítě díky zvýšenému tlaku v plodové vodě dělohy vyvíjet normálně. 

Je známo, že pokles atmosférického tlaku již o 20-30 milimetrů rtuťového sloupce vede ke katastrofickému nárůstu počtu infarktů a cévních mozkových mrtvic. 

To je spojeno s vlivem vnějšího tlaku na tvorbu energie v živém organizmu. 

Zvýšení vnějšího tlaku v hyperbarické komoře zvyšuje tvorbu biologické energie v každé buňce organismu a obnovuje regulaci mikrocirkulace. 

Terapeutický účinek je vidět u téměř všech patologických stavů, jelikož je založen na vlivu na mitochondrie, část buňky, kde se vytváří molekula ATP – palivo pro všechny biochemické procesy probíhající v buňce a také základní zdroj životaschopnosti organizmu. 

Při kumulaci patologických změn v mozku se neutváří dostatek energie pro boj s patologickými procesy a může se vyvinout mrtvice s těžkým neurologickým deficitem. Pro únik z patologického stavu je nezbytná tvorba biologické energie v buňce v podobě ATP. Mírný přetlak v komoře usnadňuje tvorbu ATP v každé buňce. 

Doporučujeme provádět léčbu v přenosné hyperbarické komoře ve spojení s antioxidantem koenzymem Q10, který je přímo zapojen do zdravé spotřeby kyslíku v organizmu. Právě koenzym Q10 se podílí na tvorbě 95% veškeré buněčné energie. V roce 1978 získal Peter Mitchell Nobelovu cenu, když dokázal, že koenzym Q10 hraje obrovskou a nezastupitelnou roli při zásobení organizmu energií. 

Zvýšením výroby energie v buňce se obnovuje mechanismus samostatné regulace dodávky kyslíku do tkání a zajišťuje se tak stabilní terapeutický účinek využívání metody normooxické terapeutické komprese. 

kyslik-pamet

KYSLÍK JE ŽIVOT

U všech onemocnění, kdy je narušena dodávka kyslíku k orgánům a tkáním, se rozvíjí hypoxie (nedostatek kyslíku). Životně důležité orgány (srdce, mozek, ledviny, játra) jsou velmi citlivé na nedostatek kyslíku a nemohou pak normálně pracovat. Hypoxie může nastoupit z různých důvodů (ateroskleróza, zánět, otok, respirační patologie atd.). Pro léčbu těchto stavů byly vypracovány různé způsoby kyslíkové terapie (oxygenoterapie). 

Zlepšit duševní stav, nasytit krev kyslíkem, to umožňuje HYPERBARICKÁ OXYGENOTERAPIE. 

V hyperbarické komoře je lidské tělo vystaveno vyššímu, či nižšímu tlaku, než je tlak atmosférický. Vyšší tlak umožňuje vydechovanému kyslíku rozpouštět se ve větším množství v krvi a plazmě. To zvyšuje obsah kyslíku v celém organizmu a snižuje hypoxii. 

Pod tlakem v podmínkách hyperbarické komory se kyslík dostává do orgánů a tkání, kam se nedostává hemoglobin. V důsledku hyperbarické kyslíkové terapie dochází ke kompletnímu nasycení krve kyslíkem. Díky tomu se eliminuje kyslíková nedostatečnost, která brání orgánům a systémům, aby pracovaly normálně. 

kyslik-krasa

CÍTÍTE SE ZDRAVÍ?

Skvěle! Avšak v podmínkách moderní metropole, sedavého způsobu života, nepravidelného stravování, neustálých stresů, špatné ekologie bude podobná procedura přínosná i pro zdravého člověka. Vždyť pod vlivem kyslíku se zlepšuje činnost mozku, srdce, ledvin, jater, zlepšuje se průchodnost cév, obnovuje se sliznice trávicího traktu, utužuje se imunitní systém, eliminuje se „kyslíková nedostatečnost“. 

KDYŽ ABSOLVUJETE PREVENTIVNÍ SEZENÍ KYSLÍKOVÉ TERAPIE

 ▪ pocítíte příliv sil a elánu,

 ▪ zbavíte se stresu a negativních emocí,

 ▪ zaznamenáte zvýšení práceschopnosti,

 ▪ zbavíte se příznaků únavy ve tváři

 ▪ budete se cítit mladší


NENECHTE STRES A PŘÍLIŠNÉ NAMÁHÁNÍ PODKOPÁVAT VAŠE ZDRAVÍ!
 

PROCEDURY V HYPERBARICKÉ KOMOŘE jsou užitečné pro široký okruh lidí, včetně:

 ▪ lidí s chronickými onemocněními,

 ▪ pro ty, kteří absolvovali chirurgický zákrok,

 ▪ pro „workoholiky“ (dlouhodobé stresy, zvýšená vytíženost),

 ▪ pro sportovce a ty, kteří se zabývají potápěním. 

HYPERBARICKÁ OXYGENOTERAPIE se využívá při léčbě pacientů s nejrůznějšími onemocněními

 ▪ následky mrtvice a další neurologické problémy,

 ▪ chirurgická onemocnění (trofické jizvy, proleženiny, „diabetická noha“),

 ▪ cévní potíže (trombózy, embolie, poranění, ateroskleróza)

 ▪ při poraněních končetin (výrony, potrhané vazy a/nebo šlachy), zlomeniny atd.

 ▪ nemoci zažívacího ústrojí (žaludeční nebo duodenální vřed, hepatitida, selhání jater a další.)

 ▪ endokrinologické nemoci (diabetes, retinopatie a angiopatie, difúzní toxická struma)

 ▪ genitální onemocnění (endometrióza, neplodnost na pozadí ovariální dysfunkce u žen, chronická zánětlivá onemocnění pánevních orgánů, prostaty, snížení potence u mužů);

 ▪ systémová onemocnění (sklerodermie, revmatoidní artritida, systémový lupus erytematodes, Sjogrenův syndrom, vaskulitida, ankylosující spondylitida, atd),

oční onemocnění (diabetická retinopatie, degenerace zrakového nervu) 

kyslik-sleep

HYPOBARICKÁ OXYGENOTERAPIE

V řadě onemocnění je velmi účinná léčba v tlakové komoře se sníženým tlakem (hypobarická komora).

Díky sníženému tlaku v tlakové komoře se pacient cítí jako ve vysokohorských podmínkách.

Během dané procedury dochází k adaptaci lidského organizmu na dočasný nedostatek kyslíku.

Tato metoda se využívá například při léčbě bronchiálního astmatu, senné rýmy, neurodermatitidy a dalších nemocí a také pro trénink a rehabilitaci lidí nacházejících se pod neustálým stresem. Pod vlivem postupně dávkovaného snižovaného tlaku se lidský organizmus utužuje, dochází k adaptaci na stresové situace, upevňuje se imunitní systém. 

ZKUSTE LÉČIVÝ ÚČINEK HYPERBARICKÉ KOMORY!

10-20 sezení v hyperbarické komoře posílí Váš organizmus a sníží riziko rozvoje mnohých onemocnění